Zdravý životní styl

Nutriční terapie

Péče v Oddělení nutričních terapeutů VFN je zaměřena na výživu jako prevenci civilizačních chorob. Neboť výživa má významnou úlohu ve vývoji lidské společnosti a pro udržení dobrého zdravotního stavu, představuje velký medicínský problém. V civilizovaných zemích jsou 2/3 úmrtí ovlivněny stravovacími zvyklostmi. Zde se jako nejzávažnější problém jeví nadměrný energetický příjem potravou, zejména v podobě tuků. Tyto faktory usnadňují vznik koronárních chorob, mozkových cévních příhod a dalších onemocnění. Jsme schopni poradit s jídelníčkem z hlediska nutričního, rozbor je zaměřený i na ostatní návyky, nejen stravovací - tedy posuzuje jídlo jako součást komplexního chování, kdy zároveň s klientem identifikuje nevhodné návyky ve stravovacím režimu a snažíme se navrhnout jejich změnu.

Cílem edukace zdravého životního stylu je směřování klienta k dodržování zásad zdravé a vyvážené stravy, případně na realistický úbytek na váze s dosažením snížení zdravotních rizik a udržení tělesné hmotnosti a prevenci vzestupu hmotnosti.

Nutriční terapeut

Nutriční terapeut se soustřeďuje zejména na zhodnocení výživových návyků, poradenství a sestavení nutričních plánů, který je vždy tvořen na základě potřeb konkrétního klienta.

Poradenství nutričním terapeutem -  45min

Individuální vedení nutričním terapeutem, zpětná kontrola jídelníčku, návrh vhodných úprav pro následné období – kontroly 30 min

Cena pro klienty: 2 000,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Chci získat nabídku

Dárkové certifikáty

Hledáte originální dárek k narozeninám či k svátku pro své blízké, zaměstnance či obchodní partnery?

« Zpět