Reprodukční imunologie

Stále více žen odkládá mateřství na později, kdy otěhotnět ale není tak snadné jako ve dvaceti. Smutnou pravdou je, že úspěšně počít a donosit dítě bez zdravotních komplikací stojí v dnešní době stále více úsilí.

 

Připravili jsme pro vás reprodukční soubor imunologických laboratorních vyšetření, které doporučujeme všem ženám, které plánují do budoucna odklad mateřství, aby si testy nechaly alespoň jednou provést:

1. Protilátky proti fosfolipidům.

Jde o protilátky, zasahující do systému srážení krve mj. v cévách placenty. Jejich pozitivita může být sdružena s časnými i pozdními potraty, předčasnými porody, s neprospíváním plodu v graviditě, ale také s preeklampsií a dalšími těhotenskými komplikacemi.

2. Protilátky proti ovariím.

Protilátky proti hormonálně aktivním buňkám vaječníků mohou upozornit na tzv. autoimunitní selhání funkce vaječníků.

3. Protilátky proti zona pellucida.

Zona pellucida je ochranný obal vajíčka. Probíhají zde zásadní děje, umožňující oplození vajíčka spermií. Při pozitivitě protilátek proti zona pellucida je snížena šance na přirozené početí.

4. Protilátky proti spermiím.

Protilátky proti spermiím může vytvářet i žena. Nejčastěji je najdeme v hlenu, uzavírajícím děložní hrdlo. Tam se naváží na pronikající spermie, a buď je znehybní, nebo obalí jejich hlavičky (akrosomy) a tím znemožní splynutí spermie s vajíčkem.

5. Protilátky proti annexinu V.

Annexin V je nazýván též placentárním protisrážlivým faktorem. Protilátky proti annexinu V vedou ke snížení dostupnosti tohoto proteinu a jsou jednou z příčin časných potratů.

6. Anti-Müllerian hormon.

Jedná se o hormon, který je produkován granulozovými buňkami časně vyvíjejících se antrálních foliklů. To jsou nezralá vajíčka, která čekají na vzbuzení – hormonální impuls, aby v budoucnu dozrály. Jejich počet se s věkem přirozeně snižuje a tím se také kontinuálně snižuje AMH. Tento hormon nám tedy správně ukazuje počet zbylých vajíček a jeho nízká hladina v krvi může upozornit na nedostatečnou zásobu vhodných vajíček pro oplození a tedy na hrozící předčasnou menopauzu. 

Ceník:

Anti-fosfolipidy

1530,- Kč

Anti-ovária

500,- Kč

Anti-zona pellucida

350,- Kč

Anti-spermie

500,- Kč

Anti-annexin V

500,- Kč

Anti-Müllerian hormon

1310,- Kč

Konzultace s lékařem

1 000,- Kč

Termín k odběru lze objednat telefonicky (224 966 417) nebo e-mailem (individualnipece@vfn.cz) bez závislosti na dni menstruačního cyklu či užívání hormonálních léků. Výsledky budou připraveny za 10 dní od náběru, v případě nutnosti posouzení výsledků lze objednat následnou konzultaci s lékařem reprodukční imunologie.   

Chci získat nabídku

Dárkové certifikáty

Hledáte originální dárek k narozeninám či k svátku pro své blízké, zaměstnance či obchodní partnery?

« Zpět