Léčba pro závislé na tabáku

Závislost na tabáku je nemoc. Zařazením své diagnózy patří mezi závislosti a pro většinu kuřáků není snadné se jí zbavit. Nabízíme Vám odvykací balíček přibližně o 7 sezeních. Toto obtížné období trvá jen několik týdnů či měsíců. Žádné léky ani žádný lékař Vám ale nezabrání kouřit, proto je Vaše pevné rozhodnutí nutné.

Během úvodní screeningové návštěvy budete zhruba během 1 h vyšetřeni a bude stanovena míra Vaší závislosti.

Základní vyšetření zahrnuje např. měření krevního tlaku, antropometrické údaje, základní spirometrii, osobní anamnézu. Změříme CO (oxid uhelnatý) ve vydechovaném vzduchu a stanovíme % karbonylhemoglobinu - tak lze odhadnout intenzitu (míru) Vašeho kouření.

Poté Vás čeká vstupní intervence, buď individuálně nebo v malé skupině (např. pokud byste chtěli přijít společně s některými kolegy nebo přáteli, kteří buď také přestaávají kouřit nebo Vás třeba jen chtějí podporovat). Během této návštěvy vysvětlíme princip mohutného účinku v mozku,  probereme Vaše nejčastější kuřácké situace a pomůžeme Vám najít si předem nekuřácká řešení. Zmíníme se o možných problémech jako zvyšování hmotnosti nebo změny nálad. Jakkoli se zdá banální, zda na kouření vzpomínáte nostalgicky (litujete se) nebo naopak zda si své nekuřáctví dokážete užívat (jste rádi, cítíte úlevu, že jste se "toho zbavili"), právě to je klíčem k úspěchu. Samozřejmě významnou pomocí jsou také léky, které potlačí abstinenční příznaky a několikanásobně zvyšují Vaši šanci zbavit se cigaret. Vaše farmakoterapie bude stanovena při této návštěvě.

Dále Vás bude čekat přibližně 5 kontrolních návštěv, zhruba kolem 30min - frekvenci přizpůsobíme Vaší potřebě. Do léčby musíte v každém případě investovat Vaše pevné rozhodnutí a Váš čas. O tom, že jste přestali kouřit, můžete mluvit rok od poslední cigarety.

Cena pro klienty je 2 000,- Kč bez DPH. 

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Chci získat nabídku

Dárkové certifikáty

Hledáte originální dárek k narozeninám či k svátku pro své blízké, zaměstnance či obchodní partnery?

« Zpět