Estetická chirurgie

Apostáza (odstáté uši)

Účelem plastické operace ušních boltců je korekce vrozené vady – odstávání ušních boltců (otapostázy). Jedná se operaci kosmetickou, ne funkční. Operace se provádí obvykle v celkové narkóze z řezu na zadní straně boltce s modelací chrupavky boltce. Operace je zakončena sešitím kůže, popřípadě ještě fixačními stehy. Rizika i komplikace výkonu jsou vzácné. V pooperačním průběhu může vzácně dojít k zánětu (podáváme antibiotika) či nevelkému krvácení v ráně. Kosmetický efekt nemusí vždy odpovídat představě pacienta či rodičů, může být stranový rozdíl mezi oběma boltci, výjimečně může být nutná oprava. Hospitalizace trvá obvykle 1 den, pacient bude mít asi 10 dnů obvaz, uši je třeba chránit před nárazem a infekcí. U malých nebo neklidných dětí převazujeme a stehy odstraňujeme v krátké narkóze. Doporučujeme několik týdnů na noc a na sport nosit čelenku.

Cena pro klienty je 12 000,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Plastika nosu

Cílem plastické operace nosu je úprava deformity (změny tvaru nebo postavení) zevního nosu. Deformita zevního nosu může být spojena se zhoršenou nosní průchodností způsobenou nejčastěji vybočením nosní přepážky. V těchto případech se provádí operace zevního nosu a nosní přepážky současně v rámci jednoho operačního výkonu (septorinoplastika). Operaci předchází konzultace s chirurgem ke zhodnocení deformity nosu, vysvětlení možností její korekce a doporučení nejvhodnějšího postupu. Operace se provádí v celkové anestesii. Podstatou operace je co nejdokonalejší rekonstrukce chrupavčitých a kostěných struktur zevního nosu a nosní přepážky s důrazem na obnovení normálního vzhledu a funkce nosu. Hospitalizace trvá obvykle 3 - 4 dny. 

Cena pro klienty je 24 500,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Náušnice

Propíchnutí uší během chvilky v jakémkoli věku.    

Aplikace náušnic je možná od nejútlejšího věku, od šestinedělí. Ušní lalůček se propíchne jehlou a zavede se náušnice. Pro první zavedení jsou nejvhodnější zlaté visací náušnice naložené před výkonem 24 hodin v čistém lihu. Tzv. šroubky a jiné než zlaté náušnice jsou méně vhodné pro první aplikaci. Po aplikaci náušnic je vhodné s nimi občas hýbat a ošetřovat ránu vhodnou antiseptickou mastí.

Cena pro klienty je 400,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Odstranění chrápání (chir. výkon)

Co způsobuje chrápání?

Chrápání je příznakem velmi závažných poruch spánku. Je způsobeno vibracemi měkkého patra, ke kterému dochází nejčastěji na zádech. Někdy může být také způsobenou rýmou nebo zvětšenými mandlemi.

Příprava na operaci a průběh chirurgického výkonu k odstranění chrápání:

Stejně jako u předchozích zákroků předchází konzultace s ošetřujícím lékařem na ORL ke zhodnocení zdravotního stavu, projetí osobní anamnézy a doporučení nejvhodnějšího postupu. Z moderních chirurgických  metod obvykle pomáhá operace za pomoci  laseru nazývaná LAUP. Patří do rukou odborníků, zejména z oboru otorinolaryngologie - ORL. V tomto případě je účinná. Měla by být prováděna v akreditovaných centrech a   fakultních a universitních nemocnicích, kde je i odpovídající zdravotnické zázemí. Operace se nejčastěji provádí v lokální anestezii, poté pacient odchází ihned po zákroku domů. Po zákroku pacient bolest většinou nepocituje, pouze 2-3 den po opraci začíná bolest v krku. Efekt se dostavuje až během několika dalších týdnů po zákroku.

Cena pro klienty je 9 700,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Laserová mukotomie - Chronická rýma

Účelem operace je zmenšení objemu zbytnělé nosní sliznice na dolních nosních skořepách, které není možné ovlivnit medikamentózní (konzervativní) léčbou. Výkon (mukotomie, turbinoplastika) se provádí buď jednostranně nebo v závislosti na objektivním nálezu v nosní dutině a subjektivních obtížích pacienta. Operační výkony zaměřené na zmenšení (redukci) objemu nosních sliznic (zejména sliznice dolních nosních skořep) jsou:

Laserem asistovaná turbinoplastika je výkon prováděný v lokální anestézii. Zbytnělá nosní sliznice je zmenšena kontaktním diodovým laserem. Výkon je proveden  podslizničně. Výkon je možno s odstupem opakovat. Tamponáda nosní dutiny po operaci není ve většině případů nutná.

Turbinoplastika provedená klasickými nástroji je výkon prováděný v šetrné krátkodobé celkové anestézii. Klasickými nástroji je provedena plastika dolních nosních skořep. Zpravidla je odstraněna sliznice a částečně i kostěný skelet skořepy. Tento typ operace je vymezen pro těžší případy, které nelze léčit předchozím postupem. Po operaci jsou do nosních průchodů vloženy mastné tampóny, které se obvykle odstraňují za 48 hodin po výkonu. Po tuto dobu je možné dýchat pouze ústy. Hospitalizace trvá obvykle 2 dny, pracovní neschopnost přibližně týden. Pokud se vyskytnou bolesti, jsou mírné a lze je tlumit běžnými analgetiky.

Pooperační péče spočívá v pravidelné aplikaci nosních kapek se stahujícím účinkem na cévy, vstřikování Vincentky nebo mořské vody do obou nosních dírek a v nanášení  speciálních nosních mastí do nosu. Tím se zabrání nadměrné tvorbě krust, které jsou však  běžným průvodním jevem procesu hojení.

Cena pro klienty je 3 700,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Chci získat nabídku

Dárkové certifikáty

Hledáte originální dárek k narozeninám či k svátku pro své blízké, zaměstnance či obchodní partnery?

« Zpět