Alergologie a klinická imunologie

Chcete si pořídit zvíře, jezdit na koni...jste zvědaví, zda nejste alergičtí?  

Spolehněte se na naše specialisty a obraťte se na nás s důvěrou. Z pověření MZ ČR je ústav vybrán jako Centrum pro léčbu primárních protilátkových imunodeficiencí s indikovanou substituční terapií i.v. imunoglobuliny. V pěti alergologických ambulancích je soustředěna péče o dospělé nemocné s alergickými chorobami a astma bronchiale, jedna ambulance se specializuje na alergické choroby a poruchy imunity u dětí a dorostu.

Co poskytujeme:

  • naši specialisté v alergologických ambulancích zajištují diagnostiku a léčbu všech typů alergických onemocnění, kožní texty, spirometrii, specifickou imunoterapii (léčba tzv. alergenovými vakcínami),
  • podrobné informace o alergenech a aktuální zpravodajství o jejich výskytu,
  • poradenství jak žít s alergií a jak modifikovat svůj životní styl.

Co je alergie?

Alergie je škodlivá reakce imunitního systému organismu vyvolaná alergeny, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. U zdravého člověka tyto látky žádnou reakci nevyvolávají. Nejstaršími testy v alergologii jsou tzv. kožní testy. Alergen je vpraven do kůže vpichem. Pokud se v místě vpichu  do patnácti minut objeví pupenec jako od komára, je pacient alergický. Pokud pacient alergický není, reakce nenastane, kůže zůstane klidná. Kožní testy se neprovádějí při horečnatém onemocnění, v těhotenství, po předchozí vážné reakci při testech, v sezoně vysokého výskytu alergenů, při kožním onemocnění.

Vyšetření alergologem a klinickým imunologem: 1 000,- Kč bez DPH

Vyšetření 5 alergenů: 500,- Kč bez DPH

Poznámka: Pokud nebude klient 24 hodin před jednotlivým vyšetřením omluven, poukaz na vyšetření propadá.

Chci získat nabídku

Dárkové certifikáty

Hledáte originální dárek k narozeninám či k svátku pro své blízké, zaměstnance či obchodní partnery?

« Zpět